Blanka Lipińska sprzed “365 dni”

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach. Po ukończeniu liceum i zdanej maturze, rozpoczęła studium kosmetyczne, dzięki czemu następnie została wizażystką. Do Warszawy przeprowadziła się w 2007 roku, aby zatrudnić się w formie z branży hotelarskiej na stanowisku specjalistki do spraw marketingu i sprzedaży. Od 2012 roku rekrutowała i szkoliła Ring Girls dla federacji KSW. W latach 2015-2016 była menadżerką w sopockich klubach nocnych. Pracowała także jako terapeutka – hipnotyzerka. W 2018 roku wydała swój debiutancki erotyk “365 dni”, a w 2019 roku znalazła się na drugim miejscu w rankingu tygodnika “Wprost” wśród najlepiej zarabiających pisarzy w Polsce. Książka stałą się bestsellerem, a jej autorka została celebrytką w show-biznesie. 

Fenomen “365 dni”

Obok powieści Blanki Lipińskiej nie sposób przejść obojętnie. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Wydana przez Edipresse Polska, szybko zyskała na popularności, głównie za sprawą mediów społecznościowych. Książka ta stanowi dobrze dobrane połączenie romansu z gatunkiem sensacyjnym, dzięki czemu właśnie zawdzięcza tak pozytywny odbiór. Często porównywana jest do “50 Twarzy Greya”. Fabuła książki rozkręca się wraz z wydarzeniami, w których 29 letnia Laura zostaje porwana przez sycylijskiego mafiosa Massima Toricelliego. Laura Biel ma 365 dni, aby zakochać się w porywaczu. Historia jest prosta i odpowiednia dla miłośników romansów, ale to nie wszystko. Znaczenie ma również zachowanie samej autorki. Tania Książka – Blanka Lipińska spełniała standardy promocyjne i potrafiła odpowiednio wybrzmieć w mediach. Od początku była otwarta na czytelników, bez krępacji i dozy zawstydzenia opowiadała o swoich związkach, seksie, a nawet o operacjach plastycznych. Swoją postawą, a także wyborem gatunku literackiego, pisarka z łatwością sprostała oczekiwaniom masowego odbiorcy.

Blanka Lipińska obecnie

Autorka “365 dni” ma na swoim koncie już dwie kolejne powieści: “Ten Dzień” oraz “Kolejne 365 dni”. Wszystkie osiągnęły sukces. Od 2020 roku książki Blanki Lipińskiej wydawane są także za granicą. 7 lutego 2020 roku odbyła się premiera ekranizacji pierwszej części cyklu, w której rolę epizodyczną zagrała sama Lipińska, jako panna młoda. Jej twórczość bywa oceniana krytycznie. Lipińska przyznaje, że może brakować jej warsztatu, ponieważ nie jest pisarką, a jedynie autorką swoich książek, twarzą reality show i co-producentką swojego filmu. Nie zamyka się w schematach i jest otwarta na to, co przyniesie los.